Frézování aneb dokonale čistý a funkční produkt

Frézování aneb dokonale čistý a funkční produkt

březen 2019

Co je FRÉZOVÁNÍ a proč je pro nás důležité?

V našich příspěvcích na webu a sociálních sítích toto slovo často zmiňumeme a víme proč. Frézování, jinak řečeno obrábění, kovu (v našem případě hliníku) je proces, který nám umožní vyhnout frezovanise zbytečnému šroubování a lepení a zajistí čistý vzhled konečného produktu. Hliník opracováváme na našem specielním CNC obráběcím centru.

Frézujeme revizní dvířka, drážky pro motory,otvory pro různá spojení, ovály pro kotvení, víčka, kapsy, drážky pro pojezdové lišty, LED osvětlení a mnoho dalšího.

 

Jsmcertifikacee jediný český výrobce pergol (a mnoho dalšího), který si je sám navrhuje a vyrábí. Jediní máme veškeré potřebné vybavení k tomu, abychom mohli zákazníkovi nabídnout TOP kvalitu a funkci.

V oblasti hliníkových pergol jsme vlastníkem průmyslových vzorů, a to pod č. 37252 a 37253- Úřad průmyslového vlastnictví. Naše výrobky jsou předmětem průmyslově právní ochrany.

Jak to vzniklo?

Naše mise je vytvářet produkty s co nejdelší výdrží a funkčností, zároveň ale také designové s čistým, ničím nerušeným vzhledem.

S myšlenkou ,,čistého vzhledu" přišel kolem roku 1996 majitel naší společnosti v momentě, kdy mu přestalo vyhovovat vyrábět ,,pouze" rolety s viditelnými (přiznanými) pojezdovými lištami podél oken. Chtěl zákazníkovi nabídnout nadstandardní řešení. Chtěl tyto lišty schovat do omítky, aby nezmenšovaly otvory v okně, aby se vyhnul zbytečnému dalšímu šroubování, tmelení, aby zamezil zatékání vody pod omítku a do jiných spár a aby prostě a jednoduše nikde nevyčuhovalo nic navíc.

V této době vznikly rolety pro novortavby a budovy v rekonstrukci se ,,zapucovanou" vodící lištou. Jasný rozdíl vidíte na obrázcích níže.

roleta s přiznanou vodící lištou      roleta se zapuštěnou vodící lištou

Až k pergolám...

fréza batima

Tato myšlenka byla naprosto stěžejní v průběhu dalšího vývoje naší společnosti a promítla se i do následné výroby celohliníkových produktů, jako například slunolamy, fasády či venkovní pergoly.

Například u nyní velice populárních pergol zákazníci vyžadují osvělení střechy, pojezdové boční stěny nebo boční stínění v podobě screenových rolet. Dále je čím dál oblíbenější ozvučení  v podobě reprobeden, vytápění v podobě heaterů apod. To vše se dá do pergoly zakomponovat 2-ma způsoby:

  1. šroubováním,lepením a tmelením
  2. frézováním

První varianta je o něco levnější, druhá varianta je časově náročnější, šložitější na přípravu, zato velice funkční a designově nesrovnatelná.

Veškeré tmelení, lepení a šroubování navíc pro nás znamená ubírání na hodnotě a funkci výrobku, dále pak zavazuje jejího majitele k častější údržbě.

srovnaniKdo nechce investovat do čistého vzhledu, musí se také smířit s faktem, že barevnost jednotlivých komponentů v konečném důsledku nemusí být 100% totožná. Na obrázku vlevo je pergola s přiznanými lištami screenové rolety, které jsou dodatečně montované k hliníkové konstrukci.

Někomu tyto detaily připadají malicherné, jsou ovšem tací, kteří si za dokonalý vzhled a funkci rádi připlatí.zafrezovana vodici lista detail

Na obrázku vpravo (*zafrézovaná vodící lišta-detail) je jasně vidět, jak čisté je řešení zafrézování. V tomto případě je schovaná jak pojezdová lišta tak LED osvětlení do stojné nohy hliníkové pergoly.

Co dále se dá schovat? Tak například pojezdové lišty bočních skleněných či jiných stěn (viz. obr.*boční stěny) nebo samotný pohon (revizní dvířka) -* viz. obr. pohon.

 

zafrézovaný pohon pergoly

boční stěny Protože si veškeré hliníkové výrobky navrhujeme a vyrábíme sami, jsme schopni nabídnout zákazníkovi nadstandardní řešení v podobě těchto ,,vychytávek" dle jeho požadavků. Zafrézované LED osvětlení ve střešním otočném profilu začíná být naprostý standard (viz. obr.LED osvětlení střecha).

Nevěříte? Přijďte se k nám podívat :)

LED osvětlení pergoladokumentace k pergole

čerstvě po frézování profil