I kov může hřát

I kov může hřát

Kovové neznamená neútulné!

Chcete si zařídit moderní domov, kde je pro Vás prioritou funkčnost, jednoduchý design a dlouholetá životnost? Bojíte se ale, že kovové prvky budou interiér či exteriér domu/bytu ochlazovat a vy se tam nebudete cítit příjemně?

Těcho 5 typů udělá s chladným kovem divy:

 

 1. BARVA

hliníkový květináčKdyž chceme kov opticky ,,ohřát“, barva je jedna z možností. Pokud bychom si rádi koupili například hliníkový květináč, jídelní stůl nebo kovovou postel a chceme, aby nepůsobily chladně a studeně, volíme barvy teplých odstínů- hnědé, červené, oranžové, ale i zlatá vypadá krásně a luxusně! Naopak světle šedá, modrá či bílá prostor rozhodně nezahřejí. U nás jsme schopni nalakovat díky vlastní práškové lakovně až 20 odstínů denně.

 2. DEKOR

V případě, že chceme v plné výši využít vynikajících vlastností kovu, v našem případě  hliníku a požadujeme, aby prvek vypadal jako dřevo, kámen nebo zvířecí srst nabízí se možnost aplikace dekoru. Je to speciální nátěr, který je v dnešní době tak kvalitní, že je opravdové dřevo/kámen/srst od imitace téměr k nepoznání. Ale pozor, také si za něj připlatíme. Klidně i dvakrát tolik!  Díky ceně se tento způsob ,,ohřívání“ kovu řadí mezi ty nejméně dosažitelné a většina zájemců se po cenové nabídce vrací k RAL barvám.

 

dekor dřevo * dekor dřeva dekor kámen * dekor kamene dekor zvířecí srst * dekor zvířecí srsti

 

3. VZOR

hliníková perforovaná fasádaVíte, co je perforace neboli děrování? Zblízka mnoho teček, zdálky obrazy, vzory, nápisy. I tak se dá zkrášlit kovový plech. Díky veselému motivu spolu s příjemnou barvou se z běžného plechu stane krásný designový prvek. Perforovaný plech se dá použít skoro všude- u venkovní i vnitřní fasády, květináče, obrazu, obložení stěny, apod.buddha

Velice oblíbený se stal motiv stromů,trávy či různých rostlin, kapradí, ale i buddhy apod.

 

 

 

 

4. KOMBINACE S JINÝM MATERIÁLEM

stůl konferenční

Tak například stůl do pracovny. Dokonalá je kombinace pevného a nadčasového hliníku s přírodou- dřevem. Dřevo celý prvek zjemní, zútulní a hliník zaručí vynikající vlastnosti a dokonalou oporu.
Nebo hliník a sklo. Například u jídelního stolu. Barevné sklo spolu s hliníkovou kostrou působí také velice zajímavě a luxusně.

                                     

 

5. PODSVÍCENÍ

Hliníková lampa

Všichni víme, jakou mají moc světýlka a všichni je milují. I my je máme rádi a rádi je využíváme. Z ,,obyčejných“ kovových prvků LED světýlka vytvoří něco kouzelného, teplého, útulného, veselého.
Tak například televizní stěna, květináče, postele. LED pásky se dají nalepit všude a spolu s kovovými prvky působí velice elegantně a mají pro ně přidanou hodnotu.

Velice oblíbené bývá i podsvícení pergol a jiných venkovních prvků.

 

 

 6. OKOLÍ

Někdy nemusíme s kovovým prvkem dělat vůbec nic, stačí ho jen zasadit do správného prostředí. Např. kovový zahradní nábytek na dřevěnou terasovou podlahu plnou květin. Hliníková pergola také nepotřebuje zkrášlovat. Je to designový doplněk i výborný protisluneční prvek, který je krásný právě díky svým jednoduchým liniím.
V jednoduchosti bývá často krása!

 hliníkový plot, brána, brankaHliníková pergola