Boční clona na balkon, pergolu, terasu

Stalo se vám někdy, že jste seděli na balkóně, terase nebo pod pergolou a zjistili, že potřebujete a vyžadujete více soukromí? Ať už kvůli sousedům nebo lidem, procházejícím kolem plotu..Boční stínění mnohdy lidé řeší až potom, co si na zahradě postaví pergolu nebo se posadí na svůj nový balkon. A je to pochopitelné.

Existuje mnoho variant, jak se zboku ochránit a to nejen proti slunečním paprskům. Pojďme se na 5 z nich podívat:

pergola batima screen1) Screenová roleta

Zkráceně řečeno,,screeny" jsou technické tkaniny, zajišťující ochranu proti slunečnímu záření, průniku tepla, a zároveň zabezpečují optimální úroveň přirozeného světla v interiéru. Díky svému materiálovému složení – skelné vlákno, PVC, polyester – jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a proto jsou vhodné jak pro interiérové použití, tak zejména pro exteriérové použití.

Hlavní předností screenových rolet je jejich částečná světelná propustnost a variabilita. Tento typ rolet přináší stín bez ztráty výhledu do exteriéru, zároveň však ztěžuje pohled zvenčí do interiérů a zachovává tak soukromí. Screenové rolety vytvářejí v interiéru optimální tepelné podmínky a jsou vynikajícím doplňkem konceptu pasivních staveb.

2) Boční markýzaboční markýza

Boční markýza zajistí nerušené soukromí při posezení na balkóně, terase či zahradě. Zároveň chrání před větrem, nebo například před prachem z ulice. Markýza se rozvine automaticky během několika okamžiků. Použitý materiál je velmi trvanlivý, pevný a odolný, jak proti povětrnostním vlivům, tak proti UV záření. Markýzu lze roztáhnout až na délku 3m. Po použití se látka snadno naroluje zpět pomocí pružinového mechanismu. Instalace je také velmi snadná, je pouze třeba vyvrtat čtyři díry do podlahy a stěn.

posuvné okenice3) Posuvné okenice

Posuvné okenice na větší terase vypadají velice pěkně. Výplně okenice mohou být různé. My nejčastěji vyrábíme s výplní ze slunolamových lamel nebo s ozdobným hliníkovým plechem. Okenice jezdí po kolejnici nebo dvou. Záleží na způsobu kotvení a velikosti okenice. Tento prvek lze v případě potřeby jakkoli posunovat. Do hliníkového plechu je možné vysekat jakýkoli vzor dle přání zákazníka.

4) Slunolam

Slunolam slouží k odclonění slunce, ale i jako ochrana proti nežádoucím pohledům. Jeho lamely se mohou naklápět ručně nebo motoricky nebo mohouslunolam být montovány napevno, s předem určeným sklonem, který nejlépe vyhovuje zákazníkovi.

5) Ozdobný plech

Jak již bylo řečeno u okenice, ozdobné clony vyrábíme z hliníkového plechu, do kterého může být vysekán jakýkoli vzor, dle přání zákazníka. Tento plech se fixuje napevno, většinou do hliníkových profilů, lakovaných zpravidla do stejné barvy a slouží jako pevná designová zástěna v interiéru i exteriéru.

Jak o nás již všichni ví, upřednostňujeme funkční a designové prvky bez nutnosti časté údržby. Proto vždy, nejen pro venkovní použití, doporučujeme hliníkové prvky.

mix

 

   Stále hledáme nové kolegy!!

 

job