9 důvodů proč si vybrat okna a dveře z hliníku

9 důvodů proč si vybrat okna a dveře z hliníku

Nejen pro komerční objekty

Hliníková  okna a dveřeHliníková okna a dveře byly vždy (právě díky svým jedinečnám vlasnostem) oblíbenou volbou pro komerční objekty, jako jsou panelové domy, administrativní nebo výrobní budovy. Není to ovšem tak dávno, co byl zaznamenán nárůst zájmu i u domácností- rodinných domů.
Pokud jde o design a tepelně izolační vlastnosti, prošly hliníkové systémy během posledních pár let velkou změnou. Svými vlastnostmi jsou nyní srovnatelné se dřevem či plastem (některé je i dalece převyšují). Na rozdíl od doposud vévodícím PVC systémům, nabízí ty hliníkové velkou flexibilitu při navrhování různých sestav a hlavně velikostí.

Pojďme se podívat na 9 hlavních důvodů, proč sáhnout po hliníkových systémech:

9) SÍLA A ODOLNOST

Hliník je pro výrobu oken a dveří ideálním materiálem. Jedná se o kov s nízkou hustotou, tudíž lze dosáhnout velmi tenkých rámů, přesto velmi odolných a stabilních. Hliníkové rámy jsou extrémně odolné proti jakýmkoli povětrnostním podmínkám, mrazům, slunečnímu světlu, ale i zlodějům a vandalům.

            8) BEZPEČÍBezpečí

Hliník odolá nejen všem vnějším vlivům, je ale také žáruvzdorný a opravdu se nedá prokopnout ani vypáčit. U dveří se skleněnými prvky dbáme na vysokou bezpečnost skla. I díky kvalitnímu kování a uzamykacím systémům se naše hliníkové prvky pohybují v nejvyšších řadách bezpečnostních tříd (až RC3).

 7) MNOHO BAREVNÝCH VARIANT a postřiků

Nabídka barevných odstínů je opravdu veliká. Žádná barva ani odstín pro nás není překážkou. Na výběr jsou také různé dekory, např. dřevo, kámen apod. Zákazník u dekorů ovšem musí počítat se značným navýšením ceny . Díky vlastní práškové lakovně jsme schopni do stejné barvy sladit i okolí interiéru či exteriéru. Například parapety, bránu, branku, plot a mnoho dalšího. Nově nabízíme speciální postřiky proti graffiti a soli!

6) PŘEŽIJÍ VÁS

Na rozdíl od PVC a dřeva má hliník skutečně dlouhou životnost. Neopotřebuje ho ani extrémní počasí ani nedostatečná údržba. Není nutné ho pravidelně natírat jako dřevo, neztrácí barvu jako plast, nekroutí se.

5) VYNIKAJÍCÍ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

Okna i dveře vyrábíme z okenních a dveřních systémů s různými stupni izolace. Ty nejlepší z nich vyhoví požadavkům kladeným u pasivních domů. Naši technici vždy doporučí řešení, které nejlépe uspokojí požadavky a možnosti zákazníka.

love nature

                            4) PŘÁTELSKÉ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Naše hliníkové produkty jsou 100% recyklovatelné, což je v dnešní domě nutnost. Naše centrální a výrobní prostory se nachází v srdci Jizerských hor. Máme rádi přírodu a proto se snažíme jí naší výrobou co nejméně škodit. Více o recyklaci se dočtete v našem blogu.

3) ŠPIČKOVÁ KVALITA

Používáme ty nejkvalitnější profily německé značky heroal. Veškeré další komponenty – zasklení, zámky, panty a další kování jsou taktéž těch nejvyšších kvalit. Nepoužíváme plastové komponenty jen proto, abychom cenu výrobku snížili. Jde nám především o kvalitu a dosažení nejvyšších standardů.

2) PŘESNÁ VÝROBA

Díky vlastním strojům na obrábění hliníkových profilů (nejnovější přírůstek Elumatec, CNC Pegaso,..) a proškoleným zaměstnancům jsme schopni veškeré produkty vyrobit nejen včas, ale i na milimetr přesně a dle individuálních potřeb zákazníka. Navíc neustále rozšiřujeme výrobní i skladové prostory, tím pádem zkracujeme dodací lhůty.

1) DOKONALÝ VÝHLED

Jak již bylo řečeno, hliníkové systémy dokáží při minimální tloušťce to, co mnohem robustnější prvky u jiných materiálů/systémů. Zajistí tak možnost zasklení velkých ploch a mnohem více světla v interiéru. Proto jsou hliníkové systémy tak oblíbené. Rodinné domy, kde se klade důraz na velké prosklené plochy a dokonalý výhled s co největším přístupem světla, tuto vlastnost oceňují ze všeho nejvíce. Trávíte rádi čas na terase? Co zkusit posuvné hliníkové systémy (HS portály/ PSK portály?

batima

 

Náš cíl je vyrábět produkty, které vyžadují co nejsnazší údržbu a pokud možno žádný servis. Chceme, aby naše produkty přežily mnoho generací a svému majiteli poskytovaly 100% ochranu. Ať se jedná o stínění, okna, dveře či bránu, plot.

 

Pokud si stále nejste jisti výhodami hliníkových oken a dveří, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře nebo bezplatné telefonní linky a domluvte si s námi osobní schůzku na některé z našich poboček, kde Vám naši technici rádi vše vysvětlí a ukážou.