Batima a její historie - od zrození až po současnost

BATIMA - od zrození až po současnost

Od narození až po současnost. Je to už 31 let! Pojďme si ve zkratce projít stěžejní a důležité okamžiky v historii Batimy.

1991

Tento rok se v pronajatých prostorách v Liberci Batima „narodila”. Vyrábí venkovní rolety především pro německého a rakouského partnera.

 

1994

Od tohoto roku Batima sídlí ve vlastní kancelářské budově v Mníšku u Liberce s komplexem vlastních výrobních a skladových hal. Postupně se rozšiřuje po celé České republice. Dochází k rozšiřování a vylepšování výrobního sortimentu.

 

1996

Ve spolupráci s další českou společností Batima vyvinula rolety se schránkou pod omítku- RONO A a RONO B, přizpůsobené pro stavební systém Porotherm.

 

1998

Byl vymyšlen a patentován roletový překlad Bat G- kromě roletového nábalu není vidět navenek nic, což byla hlavní myšlenka, kterou se Batima ubírá - jednoduchost, funkčnost a čistota provedení.

 

2002

Ve spolupráci se společností Heluz Batima pomáhá vytvořit nosnou schránku Heluz-Batima 238. Tato schránka byla tento rok na veletrhu IBF Brno oceněna Zlatou medailí IBF.

 

2004

Batima zahajuje provoz vlastní práškové lakovny, tím rozšiřuje sortiment a zkracuje dodací lhůty. Nadále vylepšuje stávající sortiment. Rozšiřuje a upevňuje další hlavní myšlenku- ,,FULL SERVIS na míru”..

 

2008

Kupují se další stroje na zpracování a úpravu hliníkových plechů a profilů. Kromě hliníkových komponentů pro rolety, žaluzie apod. se soustředí na výrobu funkčních prvků domu jako jsou zahradní nábytek, ploty,brány, branky a regály. To vše ve vlastní lakovně.

 

2009

Startuje výroba hliníkových prosklených výloh pro obchodní řetězce.

 

2013

Další rozšiřování výroby a strojů a tvorba designových a funkčních prvků domu a zahrady, jako jsou hliníkové fasády, okna, kryty na květináče, slunolamy apod. Svůj sortiment dodává i na administrativní a průmyslové budovy, banky či bytové domy.

 

2016

Rozšiřují se výrobní a skladové prostory, které doposud činily přes 3500m2. Vedle toho se pracuje na vývoji pergoly s pohyblivými lamelami a protidešťovou funkcí.

 

2018

Na veletrhu FOR ARCH 2018 jsme představili naší bioklimatickou pergolu BAT R v nejlepší formě. Díky své jedinečnosti, funkčnosti a kvalitě si získala mnoho obdivovatelů.