Odporové svařování

Odporové svařování

Díky naší vysoce kvalitní, na míru vyhotovené invertorové bodové svářečce, jsme schopni nabídnout zákazníkovi velice oblíbený a efektivní druh odporového svařování. Svařování probíhá elektrickým odporem v místě styku dvou souběžných ploch bez přidaného materiálu. Nejznámější metoda je bodování (s přeplátováním).


Výhody bodového svařování (pro zákazníka)

  • Vysoká kvalita svařování
  • Neviditelné spoje- na rozdíl od ostatních druhů nerozebíratelných spojů jako je nýtování, svařování v ochranné atmosféře a dalších technik pro spojení hliníkových plechů je tento druh svařování ideální pro ty, kdo preferují čistotu provedení bez jakýchkoli rušivých elementů přidaných materiálů - nýtů, svařených spojů apod. Tímto stylem lze spojovat parapetní plechy, spojky krycích plechů, hliníkové fasády, krycí plechy u žaluzií a mnoho dalších výrobků
  • Krátké dodací lhůty
  • Vzniká minimální napětí a deformace
  • Možnost se jakkoli přizpůsobit přání zákazníka

 

Nejčastější uplatnění bodového svařování je v průmyslu automobilovém (např. na karoserii menších automobilů je cca 4 tisíce bodových svarů), leteckém, elektrochemickém, ve výrobě chladniček, praček apod.

odporove svarovani

Bodové svařování se používá pro spojování plechů o tloušťce běžně do 3 mm.

Bodové svařovaní realizujeme nejčastěji jako spojení dvou plechových dílů dobře svařitelných slitin hliníku jako je např. ENAW 1050, Al tl. 1,5 + 1,5 mm. Naše maximální možnosti jsou Al tl. 3+ 3 mm.

 

tecnaBodové svařování Batima