Slunolamy

Slunolamy

Unikátní fasádní systém Batima je nejen výrazným dekorativním prvkem každé fasády, ale především významným regulátorem slunečních paprsků. Díky správnému namontování a natočení slunolamů zabraňují přehřívání interiérů a reguluje přívod denního světla na osvětlenou plochu. Mají velkou odolnost vůči vnějším vlivům-sníh, vítr, déšť… Nekorodují a jsou téměř bezúdržbové. Hliník je nadčasový materiál.

Funkce slunolamů

Sluneční světlo nás ovlivňuje každý den. Působí na naši psychiku, náladu, pracovní výkon. Pro zdravé pracovní prostředí je třeba si v interiéru vytvořit optimální světelné i tepelné podmínky.  Bylo zjištěno, že optimální úroveň jasu v místnosti je 500- 1500 luxů, ovšem sluneční světlo, které dopadá z vnějšku na budovu má sílu v rozsahu  100 tisíc luxů. Proto je doporučeno sluneční svit regulovat, a proto slunolamy.

Slunolamy Batima

Unikátní fasádní systém Batima  je nejen výrazným dekorativním prvkem každé fasády, ale především významným regulátorem slunečních paprsků. Díky správnému namontování a natočení slunolamů zabraňují přehřívání interiérů a reguluje přívod denního světla na osvětlenou plochu. Mají velkou odolnost vůči vnějším vlivům-sníh, vítr, déšť… Nekorodují a jsou téměř bezúdržbové.

Jak vybrat slunolam

Konečný zákazník by měl vědět, jakou funkci od slunolamů očekává. Natočení lamel a jejich připevnění závisí na mnoha aspektech, např. teplotě, poloze slunce, poloze okolních subjektů, poloze samotné budovy a mnoho dalšího. Vše se konzultuje s odborníky. Neváhejte nás kontaktovat se svými otázkami na slunolamy.

Ceny za slunolamy se pohybují od 4.000,- do 10.000,- korun.

Model slunolamu

Ilustrace
Reference