Výrobky

Minulost a budoucnost stínící techniky

Minulost a budoucnost stínící techniky

14.02.2024

Od starověkého Egypta, přes starý Řím, až po moderní využívání rolet a žaluzií s původem ve Francii a Americe, se způsoby stínění oken vyvíjely, aby splňovaly jak praktické, tak dekorační funkce. Tento vývoj vedl k široké škále materiálů, od dřeva po plast, a odráží neustálé hledání nových řešení pro ochranu a soukromí našich domovů.

Číst více
Hliníkové HS portály – Liberec

Hliníkové HS portály – Liberec

30.01.2024

Hliníkové HS portály v Liberci představují moderní a efektivní řešení pro propojení interiéru s exteriérem, které kombinuje estetický vzhled s praktičností. Tyto portály se vyznačují vysokou funkčností, odolností proti povětrnostním vlivům a dlouhodobou životností díky použití kvalitního hliníku. Nabízejí velké prosklené plochy, které zajišťují dostatek denního světla a vizuální propojení s okolím, zatímco inovativní design zvyšuje estetickou hodnotu jakékoli stavby.

Číst více
Hlavní výhody slunolamu

Hlavní výhody slunolamu

17.01.2024

Hliníkové slunolamy nabízejí mnoho výhod: lehkost materiálu nezatěžuje budovy, vysoká odolnost proti korozi zajišťuje dlouhou životnost, a díky široké paletě barev se dokonale hodí k jakékoliv fasádě. Umožňují efektivní regulaci slunečního světla a tepla, čímž snižují potřebu klimatizace a zároveň slouží jako bezpečnostní prvky. Navíc, díky minimální potřebě údržby a vlastní výrobě z kvalitních materiálů, slibují dlouhodobou spolehlivost a estetický doplněk každé budovy.

Číst více
Bioklimatická pergola v zimě a její údržba

Bioklimatická pergola v zimě a její údržba

11.01.2024

Bioklimatické pergoly jsou ideální pro využití od jara do podzimu, nabízejí ochranu před sluncem a deštěm. V zimě je důležité nechat lamely v otevřené poloze a provést vizuální kontrolu a údržbu. Před zimou je rovněž doporučeno nastavit lamely tak, aby umožnily sněhu propadnout, a vyhnout se ovládání lamel při námraze, což by mohlo vést k poškození.

Číst více
Léto a volný čas pod pergolou

Léto a volný čas pod pergolou

04.12.2023

Léto pod pergolou může přinést nejen ochranu před sluncem a deštěm, ale i příležitost k celodennímu venkovnímu pobytu plnému aktivit, jako je jídlo, grilování, cvičení nebo relaxace. Bioklimatická pergola navíc zajišťuje cirkulaci vzduchu a přizpůsobení světelných podmínek díky polohovatelným lamelám, což zvyšuje komfort užívání. Nabídka doplňků jako screenové rolety nebo topidla rozšiřuje možnosti využití pergoly i v chladnějších večerech.

Číst více
Kvalitní stínící technika má přímý dopad na vaše zdraví

Kvalitní stínící technika má přímý dopad na vaše zdraví

27.11.2023

Správné stínění ovlivňuje biologické rytmy a má přímý dopad na zdraví. Venkovní rolety zlepšují spánek tím, že blokují venkovní světlo a hluk, což je klíčové pro regulaci cirkadiánního rytmu. Kromě zlepšení kvality spánku a snížení stresu, rolety přinášejí bezpečnostní a energetické benefity, optimalizují výdaje za energie a lze je barevně sladit s designem domova.

Číst více
Podomítkové schránky pro venkovní rolety a žaluzie

Podomítkové schránky pro venkovní rolety a žaluzie

23.11.2023

Podomítkové schránky pro venkovní rolety a žaluzie jsou elegantním řešením pro zachování čistých linií a moderního designu stavby, zatímco jsou funkčně efektivní pro instalaci stínících prvků. Tyto schránky, zabudované pod fasádou, umožňují kompletní nábal lamel při jejich úplném vytažení a nabízejí variabilitu ve výběru typu stínění i designu. Navíc možnost odložené montáže přináší flexibilitu ve fázi projektování i realizace stavby.

Číst více
Kvalitní hliníková okna optimalizují náklady na investici

Kvalitní hliníková okna optimalizují náklady na investici

20.11.2023

Investice do kvalitních hliníkových oken přináší významné úspory nákladů na vytápění a zvyšuje bezpečnost. Použití vysoce kvalitních materiálů a izolačních skel vede k výrazné energetické úspoře. Navíc, hliníková okna představují výrazný architektonický prvek, který může zvýšit estetickou hodnotu budovy. Právě správné větrání a možnost získání dotací jsou dalšími faktory, které mohou ovlivnit vaše rozhodování při výběru oken pro váš domov nebo objekt.

Číst více
Slunolam-předchůdce bioklimatické pergoly

Slunolam-předchůdce bioklimatické pergoly

13.11.2023

Slunolam, předchůdce bioklimatické pergoly, využívá potenciál hliníkových lamel k efektivnímu stínění a ochraně interiéru před přehřátím. Postupný vývoj z fixních k pohyblivým lamelám umožnil přizpůsobení stínění úhlu dopadu slunečních paprsků, což bylo aplikováno na střešní konstrukce pergol. Bioklimatická pergola s naklápěcími lamelami umožňuje plynulou regulaci stínu a zajistí příjemné klima pod ní bez skleníkového efektu, což představuje významný pokrok ve stínící technice.

Číst více
Vyměňte dřevěnou pergolu za hliníkovou a užívejte její benefity

Vyměňte dřevěnou pergolu za hliníkovou a užívejte její benefity

30.10.2023

Nahrazení dřevěné pergoly hliníkovou přináší mnoho výhod, včetně minimální údržby, odolnosti proti povětrnostním vlivům a dlouhé životnosti. Hliníkové pergoly nabízí i možnost integrace stínících prvků a speciální střešní konstrukci pro optimální zastínění a ventilaci, což zlepšuje komfort užívání venkovního prostoru.

Číst více