Přednosti našeho lakování hliníkových výrobků i materiálu

6. 11. 2023 Technologie

Tradice a inovace se spojují v procesu lakování hliníkových výrobků a materiálů v Batimě, kde se již 20 let klade důraz na kvalitu a odolnost. Díky použití certifikovaných práškových fasádních barev a sofistikovaných lakovacích procesů se dosahuje vynikající ochrany proti korozním procesům a degradaci, což zajišťuje dlouhou životnost a estetickou hodnotu hliníkových prvků. Celý proces, od předúpravy až po finální balení, je pečlivě monitorován, aby splňoval nejpřísnější normy a zákaznická očekávání.

Náhledový obrázek

Lakování hliníku v naší výrobní pobočce v Mníšku u Liberce má tradici již 20 let. Naší prioritou je vysoký standard lakovaných produktů. K tomu používáme certifikované a vysoce kvalitní práškové fasádní barvy od předních výrobců jako např.firma Axalta Coating Systems Switzerland, GmbH, Czech branch. Pro lakování máme k dispozici nejen kvalitní práškovou lakovnu, certifikovanou chemickou předúpravu dodavatele ITS akciová společnost, ale především zkušené a kvalifikované lakýrníky. Lakovací dovednosti našich pracovníků jsou na vysoké úrovni.

Kvalitních výsledků v oblasti lakování hliníku dosahujeme i tím, že se věnujeme důkladné předpřípravě pro lakování, která dokonale připraví hliník pro finální lakování. I když v budoucnu dojde k poškození laku/barvy (např. poškrábáním), hliník je chráněn před případnou korozí. Barva se tudíž nebude ani olupovat a nedojde ani k degradaci hliníkové konstrukce.

Proces lakování u nás probíhá v těchto základních krocích:

  1. Odmašťování – moření – kdy s očistí povrch hliníku a částečně se naruší jeho povrch, aby se zvýšila přilnavost dalších vrstev
  2. Následuje několikastupňový oplach vodou, až po závěrečný oplach demineralizovanou vodou
  3. Pasivace – tvorba ochranné vrstvy na povrchu hliníku, která zabraňuje korozi a zvyšuje přilnavost práškové barvy k lakovanému povrchu
  4. Sušení výrobku v průjezdné sušce
  5. Ruční nanášení barvy v prášku v kabině systému Wagner
  6. Vytvrzování v komorové peci při 180-200°C
  7. Finální balení nalakovaných produktů pro ochranu při přepravě

Kvalitu naší lakovny a všech lakovacích procesů (7 bodů) potvrzují výsledy měření z nezávislé renomované laboratoř, kam pravidelně posíláme lakované vzorky k otestování.

Průběh testování:

Testování koroze probíhá v tzv. solné komoře. Pro testování se použijí vzorky s různou tloušťkou lakované vrstvy. Ty se vystaví působení solné mlhy, která simuluje povětrnostní podmínky, vítr, déšť, a to nepřetržitě víc jak 1.000 hodin. Toto intenzivní působení odpovídá 10 letům povětrnostního působení v exteriéru v našich zeměpisných šířkách. Následně se pak u vzorků hodnotí degradace nátěrů, a to jak z pohledu případného puchýřkování, prorezivění, oddělení vrstvy barvy/delaminace, nebo koroze v okolí řezu.

Všechny naše vzorky laboratoř ohodnotila stupně 1 (na jedničku), bez závad. Výsledky můžete posoudit v této ukázce „Protokol o zkoušce“

zkoušky lakování

Hledáte kvalitní lakování hliníkových prvků? Kontaktujte nás. Zašlete nám poptávku na: web@batima.cz a my vám zpracujeme cenovou nabídku. Garantujeme vám, že námi lakované hliníkové výrobky budou odpovídat i těm nejpřísnějším normám.

Sdílejte náš článek
FB X In