Naše prášková lakovna a co všechno zvládneme lakovat
13. 11. 2022 Technologie
Batima svou práškovou lakovnou umožňuje lakovat širokou škálu hliníkových výrobků s vysokou kvalitou a přizpůsobením. Ekologické, ekonomické a moderní práškové lakování zajišťuje dlouhodobou stálost a estetický vzhled. Nabízí služby i pro B2B spolupráci, což otevírá možnosti pro širokou škálu aplikací.
Neustále hledáme nové cesty, jak posunout naší produkci na novou úroveň. Abychom zkrátili dodací lhůty pro naše zákazníky a byli blíže k naší ideji- ,,FULL SERVIS na míru”- rozhodli jsme se zakoupit kvalitní práškovou lakovnu, do které se vejdou tělesa o rozměrech: 1,4 x 0,55 x 3,5 m. Ve výjimečných případech můžeme v naší lakovně nalakovat i profily do délky 4 m (zavěšením na úhlopříčku). U nadrozměrných výrobků je však předem nutná konzultace s technikem. Případné delší profily řešíme lakováním v externí lakovně. Dlouhodobě ručíme za veškeré barevné provedení a stálost povrchové úpravy našich hliníkových komponentů a výrobků. Zákazník díky tomu získá výběr z tisíců barevných provedení a povrchů. Díky lakovně dokážeme zajistit služby přizpůsobené na míru zákazníkům a výrobkům přímo v našem závodu, bez využití externích dodavatelů a s maximální kontrolou výsledné kvality.
Nabízíme rovněž lakování v naší lakovně i pro partnery, kteří si chtějí nechat u nás „pouze nalakovat“ své vlastní výrobky z hliníku. Cena za lakování se závislá od lakované plochy a případně při lakování drobných částí o od časové náročnosti při manipulaci /navěšování komponentů/. Přesnou kalkulaci vám zpracujeme na vyžádání. Kontaktujte nás na: web@batima.cz
Proč povrch hliníku upravujeme práškovým lakováním (komaxit)
Protože je to ekologické, ekonomické, kvalitní a moderní. Díky bezfosfátové a bezchromové předúpravě je tento způsob šetrný k životnímu prostředí. A protože sídlíme v krásném prostředí Jizerských hor, byl náš výběr jasný.
Než se výrobek nalakuje, musí projít technologickým postupem úpravy kovu, aby mohlo později dojít ke kvalitnímu nanesení práškové barvy. Technologické kroky jsou následující:
- Odmašťování- moření
- Oplach- několika stupňový oplach vodou, až po závěrečný oplach demineralizovanou vodou
- Pasivace- tvorba ochranné vrstvy na povrchu kovu, která zabraňuje korozi a zvyšuje přilnavost práškové barvy k lakovanému povrchu
- Sušení výrobků v průjezdné sušce
- Nanášení barvy v prášku v kabině systému Wagner
- Vytvrzování v komorové peci při 180-200°C
Lakujeme pouze certifikovanými polyesterovými fasádními barvami. Lze dosáhnout lesklého, pololesklého (hedvábný lesk), až matného vzhledu s hladkým povrchem. Velkým hitem jsou však povrchy v jemné struktuře, které jsou méně náchylné na jemné poškrábání povrchu. A i vizuálně působí velice esteticky a to především s přídavkem metalického efektu. Pro zvýšení odolnosti lakovaného povrchu (přímořské oblasti, náročné povětrnostní a jiné podmínky) nanášíme pod vrchní lakovanou vrstvu ještě speciální základovou vrstvu. Další variantou je krytí transparentním nebo barevným lakem.
Umíme také přelakovat poškozené lakované povrchy polyesterových barev a dát jim nový vzhled. U takové renovace však už nemůžeme dát dlouhodobou záruku, protože nevíme, jaká byla u výrobku provedena předúprava před původním lakováním.
Dokážeme nalakovat téměř cokoliv
Díky zakázkové výrobě jsme schopni nalakovat až 20 odstínů během dne. Povrchově upravíme veškerou zámečnickou výrobu z hliníkových materiálů, jako např. mříže, konstrukce, vozíky, židle, stoly, regály, obložení, podhledy, tyče, jekly, balkonové zábradlí, klempířské prvky, garážová vrata, profily a díly pro všechny typy rolet, ploty, rámy jízdních kol, disky a mnoho jiného.
Umíme také B2B spolupráce
Jste architekt, projektant, stavební firma, designer nebo jiný potencionální partner, který by s námi rád spolupracoval na vašem projektu? Pak jste tu správně. Jsme otevřeni jakékoli spolupráci, ať se týká hotových výrobků stínící techniky, strojní výroby či práškového lakování hliníku. Mezi naše stále odběratele patří i Okna Vekra, Kalibra… a mnoho dalších dlouhodobě spolupracujících firem.Více se dočtete v naší B2B zóně